Aparat lingwalny.docx

(12 KB) Pobierz

Aparat lingwalny

Wiele osób chciałoby wyleczyć wady zgryzu i cieszyć się idealnie prostymi zębami, ale z drugiej strony – wizja noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego jest dla nich co najmniej krępująca. Idealnym rozwiązaniem jest dla nich aparat lingwalny, zwany też aparatem językowym lub incognito.

Aparat lingwalny różni się od innych tego typu urządzeń miejscem, w którym jest umocowany. Umieszcza się go bowiem na wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny. To bardzo ciekawa opcja dla osób, które chciałyby wyleczyć wady zgryzu oraz wyprostować zęby, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Z uwagi na bardzo wysoką estetykę  oraz wykorzystywane materiały najwyższej jakości ceny aparatu językowego są jednak znacznie wyższe. Na koszty wpływa również indywidualnie wykonywany każdy pojedynczy zamek, który jest idealnie dopasowywany do poszczególnych zębów. Z drugiej jednak strony, przynosi to efekty w postaci bardzo precyzyjnego wyprostowania zębów.

Różnice pomiędzy aparatami językowymi oraz zewnętrznymi nie dotyczą jedynie umiejscowienia oraz cen. W przypadku tych pierwszych wykorzystuje się zupełnie inne rodzaje łuków oraz nie ma konieczności montowania pierścieni. Co więcej, zastosowanie bardzo cienkich łuków oraz wewnętrznych zamków lingwalnych nie zaburza pracy systemu więzadłowo-nerwowego, przez co leczenie jest bardziej komfortowe oraz krótsze.

Aparaty lingwalne sprawdzają się w przypadku wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, choć nie są one wskazane dla dzieci z uzębieniem mlecznym. Są idealne do leczenia wszystkich wad zgryzu, w tym również skomplikowanych przypadków zębów zatrzymanych. Oczywiście przed zamontowaniem konieczne jest zaleczenie wszystkich ubytków oraz chorób przyzębia.

Założenie aparatu lingwalnego wymaga kilku wizyt u ortodonty. W pierwszej kolejności są pobierane wyciski zębów, na podstawie których tworzy się model gipsowy. Następnie jest on wysyłany do laboratorium, gdzie specjaliści przygotowują idealnie dopasowane do kształtu zębów zamki, przez które następnie przeprowadzany jest łuk protetyczny. Co ważne, do produkcji aparatów lingwalnych nie stosuje się niklu, który jest metalem alergizującym.

Specjaliści twierdzą, że aparaty językowe zapewniają zupełnie niewidoczny sposób leczenia, jego krótszy czas oraz duży dyskomfort. Do minusów zalicza się z pewnością wyższa niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych cena.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin