DOBRY PASTERZ CZ 227 - PROGRAM PROWADZENIA GRUP Y MODLITEWNEJ DANEJ PRZEZ MARYJĘ W MEDJUGORJE.docx

(1357 KB) Pobierz

 

PROGRAM PROWADZENIA GRUPY MODLITEWNEJ DANEJ PRZEZ  MARYJĘ W MEDJUGORJE

„ Pragnę prowadzić tę grupę według zasad duchowych, by opierając się na tym doświadczeniu każda osoba i każda grupa na Świecie mogła poświęcić się Bogu.

Oto podstawy:

              Odrzućcie wszelkie pasje.

              Całkowicie oddajcie się Bogu.

              Wyzwólcie się raz na zawsze od wszelkiego lęku.

              Ludzie, którzy całkowicie zawierzają się Bogu, nie mają już w swoich sercach miejsca na lęk. Trudności jakich doświadczacie będą na chwałę Boga lub dla waszego osobistego wzrostu.

              Kochajcie swych nieprzyjaciół. Nie przechowujcie uraz lub złorzeczeń w waszym sercu, ale jedynie błogosławieństwo, uśmiech i pogodę ducha. Módlcie się za waszych nieprzyjaciół przynajmniej pięć minut dziennie a z Serca Jezusa i z Mojego Serca otrzymacie boską miłość, dzięki której będziecie w stanie kochać waszych nieprzyjaciół.

              Pragnę, aby grupa pościła dwa razy w tygodniu. Możecie wybrać dni, w których będzie wam łatwiej: inne niż piątki, wtorki lub środy. Czasami poproszę o następny post dla potrzeb Kościoła.

              Pragnę, abyście się modlili przez co najmniej trzy godziny w ciągu dnia. Jesteście słabi, gdyż za mało się modlicie. Jeśli możecie módlcie się przez godzinę rano i przez godzinę wieczorem i w ciągu dnia. Uczestniczcie we Mszy Świętej i Komunii Świętej każdego dnia. Szukajcie czasu na modlitwę i na Mszę Świętą.

              Nie gaście w sobie ducha modlitwy. Przynajmniej w czasie szkolnej przerwy bądźcie sami, by doznać kontaktu z Jezusem. Czyńcie to także w autobusie - modląc się sercem do Jezusa.

Plan Modlitwy

Orędzie dla grupy modlitewnej, które można wykorzystać również do indywidualnej modlitwy. „Chcę wam pomóc i chcę dać wam mały plan modlitwy”. „Przed modlitwą znajdźcie czas; zbieiżcie wasze myśli, odizolujcie się od tego co zrobiliście, co powiedzieliście; przez chwilę pozostańcie w ciszy. Plan modlitwy ma cztery części.

Przebaczenie

Pierwsza część modlitwy to prośba o przebaczenie; tak jak modlitwa o uwolnienie duszy, o oczyszczenie. Ponieważ w każdym z nas, każdego dnia, jest coś, czego powinniśmy się pozbyć, z czego wyzwolić się. Na przykład: z grzechu, z tego wszystkiego, co uważamy za obrazę, może to nic być nawet grzech, ale może być czymś nieprzyjemnym czymś, co nas blokuje. Jeśli nie przedstawimy tego Bogu, cała nasza modlitwa uciska nas i jesteśmy zablokowani, po modlitwie jesteśmy tacy sami jak wcześniej.

Maryja powiedziała, że ten punkt jest tak ważny, że nie możemy go ominąć. Bo jeżeli dusza nie uwolni się przed Bogiem, jeśli się nie wyspowiada w jakiś sposób, nie może przyjąć tego, o co prosi, ani tego, co Bóg chce jej ofiarować. Nie powinniśmy rozpamiętywać naszych grzechów. Musimy wierzyć, że Bóg nam je przebacza. Proście również innych ludzi o wybaczenie.

Raz Matka Boża powiedziała: „Gdy modlicie się w domu, nie możecie podbiec do jakiejś osoby i prosić ją o wybaczenie, to w sercu pokochajcie ją, spotkajcie ją w duszy.

 

Modląc się za tę duszę, prosić także o przebaczenie dla siebie”.

Wiele razy jest to bardzo trudne dla nas i nie możemy zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy, z tym co uczyniliśmy. Maryja powiedziała, by wówczas przedłużyć ten czas zastanowienia do chwili kiedy poczujemy, że uwolniliśmy się od tego. Nie możesz za-cząć modlitwy jeśli nie czujesz się rzeczywiście pojednanym z Bogiem, innymi ludźmi i samym sobą. Trzeba modlić się w tej intencji samemu bądź w grupie. Oczywiście, gdy jest się w grupie nie można powiedzieć tych wszystkich rzeczy przed obecnymi. Musicie powiedzieć je wewnątrz siebie. Modlitwa o wybaczenie jest modlitwą o pomoc dla innych ludzi, którzy mają ten sam problem lub ten sam grzech.

Prośba

Druga część dotyczy prośby w modlitwie, wtedy gdy przedstawiamy wszystkie nasze intencje. Pewne jest, że nikt nie zaczyna się modlić jeśli nie czuje powodu do czynienia tego. Ludzie już tacy są. Kiedy się modlą zawsze najpierw proszą. Ale tak wiele razy Matka Boża mówiła nam, że to nie jest prawidłowe. Najpierw zrób rachunek sumienia, potem powiedz swe intencje. Przed powiedzeniem tych intencji musisz być gotowy wypełnić wolę Boga. Módl się, abyś umiał zaakceptować wolę Boga. Również gdy modlisz się za jakieś osoby najpierw módl się, by umiały one wypełnić wolę Boga. By umiały ją zaakceptować, by wola Boża rzeczywiście przez nich była wypełniona. Nie bądźmy egoistami, ponieważ sprawi to, że będziemy zamknięci na łaski, które Bóg pragnie nam ofiarować. Wiele razy mówiła do nas: „Zadawalacie się małymi rzeczami: potrzebujecie czegoś, więc modlicie się. Jeśli to się wam nie spełni, to mówicie: Bóg mnie nie wysłuchał! I nigdy nie pytacie się, czy rzeczywiście powinniście byli to otrzymać? Nie zastanawiacie się, czy rzecz ta nie poprowadziłaby was do zła i dlatego jej nie otrzymaliście ”.

 

 

Dziękczynienie

Trzecia część dotyczy modlitwy dziękczynnej. Zawsze po chwili ciszy, podziękujcie Bogu - zawsze w modlitwie spontanicznej. Dziękujcie Bogu za wszystko. Nigdy nie dziękujcie za jedną rzecz. Musimy dziękować Mu za wszystko. Matka Boża mówi, że jesteśmy ludem z mentalnością, która nie jest zdolna do dziękczynienia, ponieważ uważamy, że wszystko nam się należy, jako że jesteśmy ludem pracującym, który wierzy, że wszystko jest jego i że wszystko robimy my. Niestety tak nie jest! Mówi, by dziękować Bogu za wszystko; mieć serce, które umie dziękować, nawet za to czego nic otrzymaliśmy. Jest to wówczas serce Syna Bożego, które przyjęło Ojca, który daje i który zabiera. Jest to dokładnie modlitwa, przez którą można być uwolnionym, przez którą możesz całkowicie zawierzyć siebie Naszemu Panu, dziękując Mu za wszystko co się wydarza. On o tym wie, a ty jesteś spokojny. Potem nawet jeśli coś idzie nie tak jak to sobie zaplanowałeś, znaczy to, że już otrzymałeś ten dar, gdyż wierzysz, że tak się stało z woli Boga. Więc nie musisz się smucić, gdyż w tym jest Bóg. Oczywiście nic jest to łatwe. Idąc w ten sposób osoba, która stawia Boga na pierwszym miejscu, staje się świadoma, że inne rzeczy również zajmują swoje miejsce.

Błogosławieństwo

Czwarta część dotyczy modlitwy o błogosławieństwo. Pewnego dnia Matka Boża wyjaśniła nam dlaczego powinniśmy modlić się o błogosławieństwo, tak po modlitwie jak i po Mszy św. Powiedziała, że jest to łaska od Boga, jeden z różnych darów, które chce nam dać Bóg.

Powiedziała, że moment błogosławieństwa i moment modlitwy o nie jest bogaty w łaski prawdziwie pełny, kiedy jesteśmy rzeczywiście bardzo otwarci i świadomi, gdyż kiedy prosimy o Boże błogosławieństwo, prosimy o dar Boży. Ale musimy być otwarci! Jeśli czasami modlimy się ustami a nie jesteśmy otwarci, nie jesteśmy świadomi, że Bóg daje nam łaskę, a my nie jesteśmy gotowi, by ją przyjąć. Matka Boża powiedziała, że jesteśmy odpowiedzialni za wiele łask danych nam w wielu błogosławieństwach, które przeszły obok nas. Mówiła nam tak o błogosławieństwie po Mszy św., i o tym jak bardzo jesteśmy rozproszeni. Nawet zanim Msza św. się skończy już jesteśmy gotowi do wyjścia w pośpiechu lub już myślimy o tym, co nas czeka na ze-wnątrz. Problem polega na tym, że nie zawsze rzeczywiście jesteśmy otwarci na Boga, który nas błogosławi. Wytłumaczyła nam znaczenie błogosławieństwa: jest to siła w pokusie, jest to pomoc w naszym życiu przeciw złu, towarzyszy nam po modlitwie w naszych codziennych obowiązkach wtedy Bóg jest blisko nas. Powiedziała również, że z taką samą łatwością z jaką otrzymujemy te łaski mo-żemy je również stracić. Popełniając jakiś grzech, tracimy błogosławieństwo Boga.

 

Jeżeli któregoś dnia czujemy, że w jakikolwiek sposób straciliśmy przyjaźń z Bogiem, koniecznie musimy znaleźć czas na modlitwę by ponownie móc otrzymać Jego błogosławieństwo. A Bóg na-tychmiast nam je daje. Nie powinniśmy ustawać w modlitwie, by w ciągu dnia nie upaść. Jeżeli nawet popełnimy jakiś grzech Matka Boża mówi nam, byśmy nie zniechęcali się, ale ponownie prosili Boga o błogosławieństwo i Jego przebaczenie.

Każdego ranka mów Bogu:

Zapraszam Cię Panie, we wszystkie sprawy i spotkania dnia dzisiejszego. Bądź przy mnie, błogosław mi, moim poczynaniom i wszystkim ludziom, z którymi się spotkam. A ja już teraz Tobie dzię-kuję za to, co się stanie, bo nic się nie dzieje bez Twojej wiedzy.                    

 

                                                                                                   Amen.

str. 2

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin