szkoła 25.04.docx

(17 KB) Pobierz

Scenariusz zajęć zintegrowanych w szkole

 

 

Data: 25.04.2013

Klasa: II

Krąg tematyczny: Dzień i noc.

Temat dnia: Zachęcają dniem i nocą.

 

 

Cele ogólne:

- doskonalenie umiejętności obliczania iloczynów liczb w zakresie 30

- znajomość właściwości reklamy

- wykorzystanie znanych technik plastycznych przy projektowaniu i wykonywaniu reklamy

- kształtowanie umiejętności dłuższej wypowiedzi na dany temat

- rozwijanie umiejętności wyszukiwania w tekście potrzebnych informacji

- doskonalenie umiejętności poprawnego pisania wyrazów z „rz” wymiennym

 

Cele operacyjne:

Uczeń:

- potrafi wypowiedzieć się plastycznie podczas projektowania i wykonywania reklamy

- uzupełnia zdania na podstawie opowiadania

- wypowiada się kilku zdaniach i argumentuje wypowiedź fragmentami tekstu

- potrafi zestawić treść ilustracji z czytanym tekstem

- oblicza w konkretach i w pamięci wszystkie iloczyny liczb w zakresie 30

 

Formy organizacyjne:

- indywidualna

- zbiorowa

 

 

Metody:

- słowne: pogadanka, objaśnienia, praca z książką;

- czynne: zadań stawianych dziecku;

- oglądowe: pokaz;

 

 

Pomoce i środki dydaktyczne:

podręcznik „Wesoła Szkoła”

 

 

 

 

Przebieg zajęć:

 

1.      Przewidywanie treści tekstu Anny Onichimowskiej „Reklama”  na podstawie ilustracji w podręczniku. Słuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela. Zestawienie treści opowiadania z ilustracjami w podręczniku.

2.      Dłuższe, kilkuzdaniowe wypowiedzi uczniów dotyczące kłopotów głównego bohatera.

·         Jakie nieszczęście przytrafiło się głównemu bohaterowi?

·         W jaki sposób chłopiec próbował wybrnąć z kłopotliwej sytuacji?

·         O czym zapomniał, używając płynu z wybielaczem?

3.      Wyszukiwanie przez uczniów w tekście fragmentów na temat rad jakich udzielano chłopcu.

4.      Próby inscenizacji powrotu mamy do domu za pomocą uproszczonych środków artystycznego wyrazu.

5.      Praca w kartach pracy:

·         Uzupełnienie zdań na podstawie opowiadania. (K. 42, ćw. 1 i 2)

·         Pisanie wyrazów z „rz” wymiennym. (K. 42, ćw. 3)

·         Tworzenie rodziny wyrazu „prać”. (K. 42, ćw. 4)

·         Uzupełnienie zdania określonym wyrazem. (K. 42, ćw. 5)

·         Bogacenie słownictwa o cechy reklamy. (K. 43, ćw. 1)

6.      Projektowanie i wykonanie słowa „reklama” z wykorzystaniem znanych technik plastycznych. Prezentacja i ocena wykonanych prac na forum klasy.

7.      Wdrażanie uczniów do czytania i przestrzegania instrukcji obsługi zakupionych przedmiotów.

8.      Obliczanie w konkretach i w pamięci iloczynu liczb w zakresie 30. Wykonywanie ćwiczeń w matematycznych kartach pracy. (K. 23)

9.      Praca domowa – „Zbadaj prawdziwy wpływ reklamy na zakupy w twoim domu. Wypełnij ankietę ze karty 43.”.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin