Przepis na dezodorant szałwiowy.doc

(24 KB) Pobierz
Przepis na dezodorant szałwiowy

Przepis na dezodorant szałwiowy

100 ml magnezu zalej na początek 150 ml zimnego wywaru z szałwi, wymieszaj, przelej do dozownika/butelki.

Wywar wzmocniony z szałwi – 2 łyżki ziół szałwi suchej zalej 200 ml wrzątku, przykryj, odstaw. Po wystygnięciu połącz 150 ml  z magnezem. Jeśli użyjesz ziół świeżych, to dobrze pokrój szałwię.

A jeśli już zakupicie sześciowodny chlorek magnezu, koniecznie CZDA (czysty związek do analiz), np tutaj, to zużyjcie go jeszcze w inny sposób – dostarczcie swojemu organizmowi dodatkowej porcji magnezu, która łatwiej wchłania się przez skórę niż przez żołądek.

·         Porcję magnezu możecie zalać też wzmocnionym wywarem z nagietka, który doskonale dba o czystość naszej skóry i codziennie posmarować sobie nim okolice brzucha, nóg – nie twarzy – może uczulić, to jest zbyt delikatna część skóry.

·         Jeśli cierpimy na bóle stawowe spróbujmy też zrobić sobie miksturę z ziół rozgrzewających z dodatkiem chlorku magnezu –  macierzanki, tymianku, igliwia jałowca, sosny –  warto dodać kilka kropli olejku pichtowego – na pewno ulży bólom.

Dla osób zainteresowanych tematyką sensowności nacierania olejkiem magnezowym (po zalaniu wodą uzyskamy postać lekko tłustą) polecam artykuł w Akademii Witalności. Używanie chlorku magnezu do nawilżania skóry ciała lub kąpiel ze szklanką sproszkowanego magnezu sprawia, że łatwiej uzupełniamy jego niedobory niż poprzez suplementację ustną.

Środki ostrożności

·         Jeśli zalejemy sześciowodny chlorek magnezu wywarem z ziół to uzyskamy ciecz/olejek lekko szczypiący – warto najpierw zrobić w proporcji 1:2, żeby sprawdzić naszą reakcję na olejek: 1 część magnezu, 2 części wywaru

·         Jeśli zrobimy dezodorant z użyciem wywaru z szałwi, to nie korzystajmy z niego na świeżo ogolone pachy – może podrażnić – wtedy proponuję użyć go rano po porannej toalecie.

·         Olejku nie stosujemy na twarz!

·         Chlorek magnezu lekko szczypie

Szałwia ma właściwości przeciwzapalne, ściągające, stąd jest często stosowana w produkcji płynów do płukania jamy ustnej, past do zębów, mydeł, szamponów. Olejek szałwiowy likwiduje stany zapalne skóry, ropne zapalenie mieszków włosowych. Warto też wspomnieć o tym, że ekstrakt z szałwi lekarskiej używa się w leczeniu pacjentów z łagodną chorobą Alzheimera – więcej tutaj.

Szałwia jest na szczęście rośliną, którą możemy hodować w doniczce, podobnie, jak wiele innych ziół. Podaję link do artykułu na temat ziół, które można hodować w doniczkach tutaj. Może ktoś z was zarazi się ziołami na balkonie?

 

 

 

http://ziolowawyspa.pl/dezodorant-szalwiowy/

Zgłoś jeśli naruszono regulamin