testy kompetencji dla klasy 3 szkoly podstawowej.pdf

(22 KB) Pobierz
testy kompetencji dla klasy 3 szkoly podstawowej
( testy_kompetencji_dla_klasy_3_szkoly_podstawowej.pdf )
http://www4.extrafiles.be/hfile/testy_kompetencji_dla_klasy_3_szkoly_podstawowej#
Podobne: testy kompetencji dla klasy 3 szkoly podstawowej, testy kompetencji dla klasy 6 szkoly podstawowej, testy kompetencji dla klasy 4 szkoly podstawowej,
testy kompetencji dla klasy 1 szkoly podstawowej, test kompetencji dla klasy 4 szkoly podstawowej, testy kompetencji dla klas 1 szkoly podstawowej,
testy kompetencji dla klas 4 szkoly podstawowej, test kompetencji dla klasy 2 szkoly podstawowej, test kompetencji dla klasy 6 szkoly podstawowej,
Data....................
Konspekt kursow jezyka naszego w klasie IV
Reputacja i nazwisko prowadzacego:......................................
Czas realizacji tematu lekcji: 85 min.
Temat lekcji: Czy bezbledny! pisownia wyrazow wraz z „rz. ―
Dzial programowy: Pisanie. Prawidlowosc zapisu.
System nauczania: Natomiast. Luczak, Natomiast. Murdzek: Pomiedzy nami
Numer dopuszczenia: DKW-4014-37/01.
Cele kursow:
1. POZNAWCZE
Poziom informacji
uczen definiuje zasady wykorzystywania „rz. ―
uczen rozroznia cztery rodzaje zasad wykorzystywania „rz. ―
Poziom kwalifikacji
uczen ilustracje hasla ortograficzne
uczen definiuje przynaleznosc zwrotow do danej kategorii
klient proponuje prywatne przyklady
dwie. WYCHOWAWCZE
Dzialania
uczen aktywnie uczestniczy w zajeciach
klient ocenia robote swoja jak i rowniez innych
Postawy
uczen jest obiektywny w swoich ocenach
uczen podejmuje i najpomyslniej jak zdola wykonuje przydzielone mu zadania
Metody jak i rowniez formy pracy:
przeklad intersemiotyczny
heureza
trening
Pomoce dydaktyczne:
Luczak, Natomiast. Murdzek: „Miedzy nami―, zbior znakow polski czterech, podrecznik, GWO, Gdansk 2001
Luczak, Natomiast. Murdzek: „Miedzy nami―, zbior znakow polski czterech, zeszyt szkolen, GWO, Gdansk 2001
kartke papieru rysunkowy
przybory do rysowania
kartki wraz z slowami-kluczami jak i rowniez numerem
tabliczki ortograficzne (ewentualnie)
Przebieg kursow:
I Faza wprowadzajaca
Prezentacja celow kursow.
Zapisanie tematu
II Faza realizujaca
jednej. Cwiczenia rozluzniajace, ktore pozwalaja wytworzyc aure zainteresowania jak i rowniez wspolpracy.
Pedagog przydziela wszelkiemu uczniowi jezdnia losowania po jednej kartce z wypisanymi na niej slowami-kluczami i numerem (przygotowuje
poprzednio tyle widokowek, ilu uczniow jest terazniejszych na lekcji). Zostawia osobiscie liste rozdanych slow z ich numerami:
1. drabina komin walec
2. stol
3. pedzle
4. chleb
5. mur
6. garnek
7. ksiega
8. termometr, sluchawki lekarskie
9. brzoza albo brzoskwinia
10. drzewo
11. grzyb
12. krzeselko
13. trojka= trzy
14. chrzan
15. wrzos
16. przejscie za posrednictwem pasy
17. wyjrzec za posrednictwem okno
18. oko wraz z rzesami= rzesa
19. burza
20. rzeka
21. orzech
22. porzeczki
23. kolnierz
24. talerz
25. jarzebina
26. buzia
27. narzedzia
Wyrazy wraz z kartek numer 1-8 maja obowiazek zostac skojarzone z meskimi nazwami wspolzawodnictw. Pozostale to po prostu wyrazy z „rz. ―
dwie. Uczniowie rysuja na kartkach z bloku rysunkowego wylosowane przez zony hasla.
trzech. Nauczyciel rysuje na tablicy tabele wraz z czterema rubrykami. Nad wszelka z tych propozycji pozostawia puste miejsce dzieki obszerny
naglowek. Uczniowie po zakonczeniu rysowania otrzymuja od nauczyciela karty z identycznymi tabelami, ktore wklejaja do zeszytow.
czterech. Nastepuje wlasna prezentacja rysunkow. Wybrany klient pokazuje wlasny rysunek, a pozostali odgaduja, co hhg, z kim lub wraz z czym jest
zwiazany. Odgadniety wyraz wraz z „rz. ― wpisuje do tabeli autor rysunku. Istotne jest, aby nauczyciel wywolal uczniow prezentujacych rysunki
uwaznie wedlug numerow kartek, w kolejnosci: 1-8 (pierwsza rubryka), 9-17 (druga
rubryka), 18-27 (trzecia rubryka), gdyz nie wczesniej po zapelnieniu jednej rubryki
mozna przejsc do dodatkowej.
5. Na wypelnieniu krytycznej rubryki wyrazami stanowiacymi meskie nazwy
wspolzawodnictw uczniowie razem z nauczycielami ustalaja jak i rowniez zapisuja do niej
naglowek:
Meskie nazwy wspolzawodnictw zakonczone dzieki: -arz.
szesc. Wedlug wczesniej opisanego schematu zostaja wypelnione rubryki druga jak i rowniez trzecia.
szostej. Uczniowie otwieraja podreczniki dzieki str. 189 i na bazie zamieszczonych
w owa strone wiadomosci na temat uzyciu „rz. ― ustalaja naglowki rubryk drugiej jak i rowniez trzeciej.
Wpisuja je do tabeli w zeszytach, a nauczyciel uzupelnia tabele dzieki tablicy:
rubryka 2- „rz. ― po spolgloskach b, ch, d, g, j, k, p, t, w; rubryka trzech -wyrazy
wraz z „rz. ― niewymiennym.
8. Na podstawie informacji z podrecznika (str. jw. ) uczniowie ustalaja ostatnia
kategorie: rubryka 4-„rz. ― wymienne dzieki „r. ―
Nastepnie uzupelniaja rubryke umilowanymi przykladami jak i rowniez odczytuja te rolety pozostalym uczniom.
9. Pod spodem wypelniona tabela uczniowie wypisuja kolorowymi dlugopisami wyjatki, korzystajac z informacji zawartych w podreczniku (str. jw. ) i w
zeszycie szkolen (str. 89) lub zapisanych na szkolnych tablicach ortograficznych. Przykladowa tekst notatki: Wyjatki: pszczola, forma, pszenica, wszystko,
Pszczyna, bukszpan, piegza, gzegzolka.
III Faza podsumowujaca
Efekty pracy kierowanej przez instruktora, bedace zbiorem wiadomosci na temat
pisowni zwrotow z „rz. ―, zostaja odczytane glosno (naglowki rubryk, wyjatki).
Zadane lekcje:
Wykonaj cw. 1 str. 89, trzech str. 85, 8 str. 93 w zeszycie szkolen.
Karta pracy Nauczyciela
jednej. Meskie nazwy zawodow zakonczone na –arz.
2. „Rz― po spolgloskach b, p, ch, d, g, j, k, t, w
trzech. Wyrazy wraz z „Rz― niewymiennym
4. Wyrazy z „Rz― wymiennym
Karta pracy Studentow
1. Meskie nazwy wspolzawodnictw zakonczone dzieki –arz.
dwie. „Rz― po spolgloskach b, p, ch, d, g, j, k, t, w
3. Wyrazy z „Rz― niewymiennym
czterech. Wyrazy wraz z „Rz― wymiennym.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin