Systemy alarmowe Najczęściej zadawane pytania.doc

(45 KB) Pobierz
Systemy alarmowe Najczęściej zadawane pytania

Systemy alarmowe Najczęściej zadawane pytania

1. Po co jest plastikowa opaska w modułach GPRS-T1 i GPRS-T2?

Opaska samozaciskowa została dołożona w modułach GPRS-T1 i GPRS-T2 w celu zabezpieczenia ich w transporcie przed urwaniem się kołków mocujących. Przy instalacji modułów należy ją po prostu obciąć.

 

2. Czy posiadacie w swojej ofercie alarmy które można zastosować na bramie?

Mamy w naszej ofercie czujniki magnetyczne (kontaktrony) bramowo-najazdowe przeznaczone do montażu w bramach garażowych, roletach wystawowych a także w bramach wjazdowych na posesje. Kontaktrony bramowo-najazdowe można znaleźć tutaj. Kontaktrony KBN podłącza się przewodowo do dowolnych systemów alarmowych (dostępnych w naszej ofercie).

 

3. Jak podłączyć sterownik radiowy UMB-100HS? Nie widzę zacisku C!

Faktycznie, producent nie opisuje zacisku C na płytce sterownika UMB-100HS. Znajduje się on pomiędzy zaciskami NC1 i NO1. Poniżej przedstawiamy to na zdjęciu.


Wyprowadzenia sterownika radiowego UMB-100HS (kliknij aby powiększyć).

 

4. Jak prowadzić przewody w systemie alarmowym? Od czujki do czujki, czy każdy osobno do centrali?

W instalacji alarmowej należy od każdej czujki, sygnalizatorów, klawiatur itp. elementów prowadzić osobne przewody do centrali alarmowej. Czyli w montowanym alarmie każdy element w systemie ma swój przewód prowadzący do centrali. Jedynie w przypadku czujników otwarcia (kontaktrony) można prowadzić przewód od czujnika do czujnika i na końcu doprowadzić go do centrali (połączenie szeregowe).

 

5. Chciałem zakupić u Państwa zestaw alarmowy. Czy będę potrafił go sam zamontować?

Oferowane przez nas kompletne systemy alarmowe oprócz niezbędnych podzespołów zawierają instrukcję montażu (instalatora) oraz opracowane przykładowe schematy podłączenia. Osoba mająca zdolności manualne i minimalną wiedzę techniczną (połączenia szeregowe, równoległe) poradzi sobie z montażem zestawu alarmowego.

 

6. Czy alarm działa, jeśli zabraknie prądu?

Wszystkie oferowane przez nas zestawy alarmowe mają zasilanie awaryjne w postaci bezobsługowego akumulatora. W momencie braku prądu 230V system automatycznie przechodzi na zasilanie awaryjne. Po powrocie zasilania akumulator automatycznie się ładuje.

 

7. Czy do uruchomienia systemu alarmowego potrzebne są specjalistyczne przyrządy?

W zasadzie nie. Dobrze jednak jest mieć najprostszy miernik, za pomocą, którego można zmierzyć napięcie lub ciągłość obwodu (zwykły multimetr). Może to też być żarówka 12V małej mocy (np. 12V/5W).

 

8. Czy do zakupionej centrali alarmowej dostanę program do jej programowania?

Tak. Do każdej zakupionej u nas programowalnej centrali alarmowej klient otrzymuje program do jej konfiguracji i serwisowania. Program jest oczywiście bezpłatny.

 

9. Czy mikroprocesorowe centrale alarmowe trzeba programować z komputera?

Nie. Wszystkie systemy można zaprogramować z klawiatury – według instrukcji instalatora i listy ustawień (dołączane do każdej centrali). Natomiast użycie specjalnego przewodu do programowania i programu komputerowego ułatwia i przyspiesza znacznie to zadanie.

 

10. Czy mogę zamontować system alarmowy samodzielnie? Czy muszę mieć licencję?

Nie musi robić tego osoba z licencją. W zwykłych obiektach takich jak domy i sklepy można zainstalować alarm samodzielnie.  Natomiast w obiektach o szczególnym zagrożeniu (banki, obiekty wojskowe, itp.) system alarmowy powinna zakładać firma mająca koncesję i odpowiednie licencje.

 

11. Czy można zabezpieczyć system alarmowy przed skutkami wyładowań atmosferycznych?

Tak. Dostępne dzisiaj rozwiązania techniczne pozwalają wyeliminować w znacznym stopniu uszkodzenia urządzeń powstałe w wyniku wyładowań atmosferycznych. W dziale TEORIA prezentujemy przykłady takich rozwiązań.

 

12. Posiadam już zamontowaną obudowę 17/TRP40, napięcie 16/18V, prąd 2,2A/2A. Proszę o informację, czy z całą pewnością może być zastosowana do zestawu alarmowego SATEL Integra?

Obudowa 17/TRP40 może być stosowana do central typu INTEGRA 24 i 32. Podłączamy wówczas do płyty napięcie 18V z transformatora. W przypadku płyt INTEGRA 64 i 128 należy stosować obudowy 17/TRP50 z zasilaczem o napięciu wyjściowym 20V AC.

 

13. Mam zestaw DT3-PILOT. Syrena cały czas wyje i mruga mimo tego że centralka jest wyłączona czy włączona w stan czuwania. Co jest nie tak?

Przyczyną takiego zachowania się centrali jest brak lub źle podłączona linia sabotażowa.
Należy sprawdzić wszystkie połączenia linii sabotażowej. Jeżeli wszystko jest poprawnie połączone (w momencie zamknięcia wszystkich obudów linia sabotażowa stanowi obwód zamknięty) - centrala powinna pracować poprawnie.
Oczywiście sama centrala też musi być zamknięta.

 

14. Mam centralę CA8MX, ale instaluję tylko trzy czujki. Czy wolne zaciski wejść "Z" trzeba zewrzeć do masy rezystorami 2,2kOhm?

Tak, niewykorzystane zaciski wejść central CA4MX i CA8MX należy połączyć rezystorami 2,2kOhm z zaciskami COM

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin