Agnieszka Czarnik Zwody.docx

(18 KB) Pobierz

Agnieszka Czarnik gr.4a

Konspekt

Temat: Nauczanie zwodu pojedynczego przy prowadzeniu. R: Każdy z piłką

 

Cele główne:

1.Umiejętności: Uczeń potrafi wykonać ćwiczenie prawidłowo technicznie

2.Motoryka: kształtowanie koordynacji i szybkości czasu reakcji

3.Wiadomości: technika zwodów

4.Akcent wychowawczy: Uczniowie dbają o dobrą atmosferę

 

Klasa: VI

Płeć: mieszana

Ilość uczniów: 12

Czas trwania: 45 minut

Przybory i przyrządy:

 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Doz.

Uwagi organizacyjno metodyczne

1. Zorganizowanie grupy

1.  Zbiórka w dwuszeregu

2. Powitanie

3. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

2’

xxxxxx

xxxxxx

zwrócenie uwagi na upięcie włosów, odłożenie biżuterii

-niećwiczący siadają

2. Motywacja do zajęć

1. Podanie tematu zajęć.

2. Motywacja do aktywnego udziału w zajęciach.

1’

 

3. Rozgrzewka

1.  Zabawa ożywiająca „Berek z prowadzeniem piłki”

Uczniowie w dwójkach trzymając się za ręce na ograniczony terenie prowadzą 1 piłkę, wyznaczona dwójka (oznaczona szarfą) goni. Dotknięcie przez goniących lub wyjście poza ograniczony teren powoduje zmianę berków.

2. prowadzenie piłki dowolną nogą

- krążenia ramion w przód

- jw. krążenia ramion w tył

- jw. krążenia prawa w przód lewa w tył i odwrotnie

3. Piłka w rękach

- Skip A, kolana dotykają piłki trzymanej z przodu

- Skip C, pięty dotykają piłki trzymanej z tyłu

- Krok odstawno – dostawny w lewą stronę, odbijanie piłki od parkietu obiema rękami

- J.w. ale w prawą stronę

- Przeplatanka w lewą stronę, krążenia piłki wokół bioder

-Przeplatanka w prawą stronę, krążenia piłki wokół głowy

4. Swobodny trucht, piłka trzymana w rękach

- na sygnał podrzut piłki nad głowę i chwytamy piłkę

- na sygnał zostawiamy piłkę na ziemi i zmieniamy kierunek biegu zabieramy piłkę partnera z tyłu

- na sygnał podrzut piłki i zabieramy piłkę co drugą

 

3’

 

 

 

 

 

2

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3’

- piłka na parę

 

 

 

 

 

- ustawienie w kole

- każdy U zabiera piłkę

4. Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1. Omówienie techniki wykonania zwodu, zwrócenie uwagi na popełniane błędy, pokaz

 

 

Ustawienie w czwórkach. Dwie dwójki naprzeciwko siebie na szerokości całej sali.

 

2. ustawienie tyczki na środku sali pomiędzy dwójkami. Zwód w marszu bez piłki, przed tyczką w prawą stronę, po minięciu tyczki bieg na drugą stronę

 

 

 

 

 

 

3. j.w zwód w marszu z piłką

4. Ustawienie w kole. Połowa tworzy koło, reszta znajduje się w środku. Piłki na obwodzie koła. Uczniowie w środku truchtają, podbiegają do dowolnego partnera, następuje dogranie, a następnie odegranie piłki.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Uczniowie prowadzą piłkę, biegnąc naprzeciwko siebie, w momencie mijania się wykonują zwód pojedynczy w prawą stronę i podają piłkę do stojącego na zewnątrz ucznia.

 

 

 

 

 

 

 

6. jw. w lewą stronę

7. Ćwiczenie w dwójkach. Uczeń z piłką prowadzi ją, a partner biegnie w jego kierunku i symuluje atak. Zadaniem ucznia z piłką jest wyczuć odpowiedni moment i wykonać zwód mijając przeciwnika i nie tracąc piłki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Ustawienie w dwóch rzędach. Podanie do partnera odgrywającego piłkę, odegranie, prowadzenie w str. tyczki, zwód pojedynczy (raz w lewo, raz w prawo) przed tyczką i strzał na bramkę dowolnym sposobem. Strzelający zmienia bramkarza, a bramkarz odgrywającego, który biegnie na koniec rzędu.

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Gra 6x6

2’

 

 

 

 

 

 

2’

 

 

 

 

 

 

 

 

2’

3’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2’

2’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10’

- Nauczyciel dokładnie opisuje technikę i dokonuje precyzyjnego pokazu.

- Dwie piłki na czwórkę (po jednej na dwójkę).

 

- Zwody wykonywane są w P i L stronę. N koryguje błędy.

 

 

 

 

 

 

 

- Gdy nauczyciel ma opuszczone ręce piłki odgrywane są po podłożu, gdy podniesie ręce odegranie jest w powietrzu. Zmiana w środku na sygnał nauczyciela

 

 

 

 

- Powrót do wcześniejszego ustawienia tylko bez tyczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

- Po 5 razy każdy. Zwody wykonywane w prawą i lewą stronę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- jeden rząd naprzeciwko jednej bramki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- bramka, która padła po wykonanym zwodzie liczona jest podwójnie.

5. Uspokojenie organizmu

Kładziemy się na plecach piłka na kl. Piersiowe. Podczas wdechu piłkę toczymy na brzuch, przy wydechu piłka wraca do pozycji początkowej

1’

- każdy ma piłkę

- po wykonaniu ćw. Odkładamy piłki na miejsce

6. Czynności organizacyjno- porządkowe

1. uporządkowanie przyborów i przyrządów przez uczniów

2. zbiórka w dwuszeregu

3. omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy

4. ocena grupy oraz pochwała dla najlepszych

2’

-schowanie sprzętu

xxxxxx

xxxxxx

7. Nastawienie do samodzielności pozalekcyjnej

1. Zachęcenie do regularnych ćwiczeń

2. Przypomnienie o ogólnym dostępie do boiska szkolnego

1’

-trening czyni mistrza

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin